Pečené bataty

Sladučká medová chuť a mäkká dužina rozplývajúca sa na jazyku. Reč je o figách, ktoré sú v našich končinách stále považované za trochu exotické ovocie a nie každý im už prišiel na chuť. Majú však veľa blahodárnych účinkov na náš organizmus. Patria k vynikajúcim antioxidantom, pomáhajú pri črevných a tráviacich ťažkostiach. Vďaka vysokému obsahu vlákniny rýchlo zasýtia a ich sladká chuť rýchlo uspokojí chúťky na sladké. Kombinácia sladkých fíg s kozím syrom a batatmi je jedinečná. Treba vyskúšať!

Potrebujeme:

  • 4 menšie bataty
  • 5 lyžíc olivového oleja
  • 1 lyžica balsamica
  • 12 kusov jarnej cibuľky
  • 1 chilli
  • 6 čerstvých a zrelých fíg
  • 150 g mäkkého kozieho syra
  • soľ a korenie

Postup:

Rúru si predhrejeme na 220 stupňov. Bataty umyjeme, nakrájame na hranolky a zmiešame s olivovým olejom, soľou a čiernym korením.Pečieme asi 20 minút. Dávame pritom pozor, aby neboli upečené príliš a nezostala z nich kaša. Po upečení necháme vychladnúť. Medzitým si zľahka na olivovom oleji opečieme  jarnú cibuľku a chilli. Bataty premiešame  so zmesou opraženej cibuľky a chilli. Figy prekrojíme na štvrtinky a poukladáme na zemiaky. Pokvapkáme balsamicom a ozdobíme nadrobeným kozím syrom.

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s