zdravy-kolac

Okrem padajúceho lístia patria k symbolom jesene určite aj gaštany. Tie jedlé sa zbierajú od septembra do konca októbra a dajú sa len tak upiecť a zjesť, no takisto sa môžu stať základom vynikajúcich dezertov. Jedným z nich je aj tento gaštanový koláčik bez múky.

Potrebujeme:

  • 250 g kvalitnej horkej čokolády (80 a viac percentnej)
  • 4 vajíčka
  • 250 g masla
  • 250 ml kvalitného gréckeho jogurtu
  • kokosový cukor alebo iné sladidlo
  • 250 g jedlých gaštanov
  • vanilkový prášok

Ako na to:

kolac-bez-mukyGaštany varíme asi 30 minút, potom ich scedíme a ešte teplé rozkrojíme tak, aby sme z nich mohli vydlabať uvarenú mäkkú dreň. Dreň ešte pretlačíme cez sitko a pridáme vanilkový prášok, prípadne osladíme. Čokoládu rozlámeme na kúsky a rozpustíme spolu s maslom. Vajíčka rozbijeme a oddelíme žĺtka a bielka. Žĺtka zmiešame s cukrom a bielka vyšľaháme na tuhý sneh. Gaštanovú zmes rozmiešame s jogurtom a varíme, dokým sa nespoja a nevznikne nám hladká kaša. Do kaše pridáme rozpustenú čokoládu s maslom, žĺtka s cukrom a sneh vyšľahaný z bielok. Tortovú formu s priemerom 25 cm potrieme maslom alebo kokosovým olejom a celú zmes do nej vylejeme. Pečieme pri 170 stupňoch asi 30 minút. Podávame vychladený napríklad s malinami.

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s