Cviklový šalát

Cvikla je zelenina s množstvom hodnotných nutričných látok. Obsahuje veľa draslíka, bielkovín, železa, horčíka a vitamínov C, B1 a B2. Vyplavuje z tela cholesterol a tým znižuje jeho hladinu v krvi. Vďaka vysokému obsahu antioxidantu betanín napomáha pri liečbe rakoviny. Detoxikuje črevá a má odvodňujúce  účinky.

Na šalát potrebujeme:Šalát

2 stredne veľké cvikly
3-4 hrste baby špenátu
1 balenie kozieho syru
hrsť píniových orieškov
olivový olej
soľ
farebné korenie
tymián
citrónovú šťavu
med

Postup:
Cviklu uveríme vo vode v celku spolu s tymianom, ktorý zneutralizuje jej zemitú chuť. Po vychladnutí ju nakrájame na tenké plátky alebo malé kocky. Špenát zmiešame s olivovým olejom, citrónovou šťavou a dochutíme soľou a farebným korením. Na špenát položíme nakrájanú cviklu a kozí syr. Posypeme opraženými píniovými orieškami a pokvapkáme medom. Dobrú chuť!

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s