Cvičte celé telo

Cvicenie

S výnimkou tých, ktorí sú nespokojní so svojou postavou celkovo, máme takmer všetci svoju „obľúbenú“ časť tela, s ktorou sme najviac nespokojní. Pri cvičení sa na ňu zameriavame viac ako na iné a chceme ju čo najviac vylepšiť. Pre niekoho je to veľký zadok, pre iného tá ochabnutá a ovísajúca koža na vnútornej strane paže, či celulitída na stehnách…

Zamerať sa pri tréningu iba na určitú časť tela a zanedbávať zvyšok sa však nemusí vyplatiť. Okrem toho, že to môže viesť k pretrénovanosti, prípadne zraneniu vybranej partie, zvyšok tela začne ochabovať a slabnúť. Posilňovanie určitej časti tela na úkor inej môže viesť k nerovnováhe, zlému držaniu tela a nesprávnym pohybovým návykom, ktoré po určitom čase môžu vyústiť do vážnejších problémov a bolestí.

CvicenieRovnako aj pri chudnutí platí, že sa nedá schudnúť napríklad iba z brucha. Tak ako si nemôžme vybrať, kam sa nám tuk bude ukladať, neplatí to ani opačne. Nemôžeme si bohužiaľ vybrať, aby sa tuk vyparil iba z brucha, zadku alebo stehien. Mnohí sa však mylne domnievajú, že ak chcú schudnúť z určitej partie, musia sa zamerať na cviky presne určené na túto partiu a tie vykonávať stále dokola. Cvikmi na brucho samozrejme brušné svaly posilníme, no ak budeme cvičiť iba tie, želaný efekt nedosiahneme, pretože budú stále ukryté pod vrstvou tuku. Treba si zapamätať, že ak sa chceme zbaviť tuku z akejkoľvek časti tela, musíme schudnúť celkovo.

Ako pri všetkom v živote, aj pri cvičení treba dodržiavať určitú rovnováhu a tú dosiahneme iba vtedy, ak budeme precvičovať celé telo. Ideálne sú cviky, prípadne kombinácie viacerých cvikov, pri ktorých, narozdiel od izolovaných cvikov, zapájame viacero svalových skupín. Tieto tzv. komplexné cviky sú síce náročnejšie, no aj omnoho účinnejšie. Navyše sú pre naše telo omnoho prirodzenejšie ako cviky izolované. Je to napríklad plank, drep, angličák, klik.

ZAPAMÄTAJTE SI. CELÉ VAŠE TELO JE VAŠE 🙂

A PRETO, TRÉNUJTE CELÉ TELO.

Rozvrh tréningov

Prihlasit sa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s