Cvičenie: Angličáky

Anglicak
Ide o náročný, no veľmi efektívny komplexný cvik, ktorý je dynamický aj silový zároveň. Môžete si ním spestriť tréning a kombinovať ho s inými cvikmi.  Burpees vám rozbúchajú srdce a tiež pomôžu vybudovať silu. Ide o veľmi účinný cvik, na ktorý nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, takže ho môžete vykonávať kdekoľvek a kedykoľvek. Presvedčia vás o tom, že aj váha vlastného tela dokáže poskytnúť dostatočný odpor na to, aby ste si dali poriadne do tela. Stojí to však za to.

Precvičia celé telo

Na rozdiel od izolovaných cvikov, s angličákmi precvičíte celé telo. Znamená to, že zapojíte niekoľko svalov naraz a spálite viac kalórií za kratší čas. Čím intenzívnejšie budete tento cvik robiť, tým väčší efekt dosiahnete. Ktoré svaly pri cvičení zapájate? Paže, ramená, chrbát, brucho, taktiež telesné jadro, zadok aj nohy.

Zvyšujú vytrvalosť, zlepšujú kondíciu a budujú funkčnú silu

Angličáky patria k najlepším cvikom na budovanie vytrvalosti. Zlepšujú kondičku, keďže sa pri nich určite poriadne zadýchate, zvyšuje sa kapacita srdca aj pľúc. Taktiež budujú funkčnú zdatnosť. Znamená to, že vám pomôžu nielen schudnúť alebo vytvarovať postavu, no uľahčia vám aj vykonávanie každodenných činností, ako je nosenie ťažkých nákupov, či zdvíhanie kufra nad hlavu v lietadle. Po niekoľkých opakovaniach budete mať pocit, že vaše nohy sú z olova a paže sa trasú, no zároveň sa budete cítiť silnejší.

Plank

Ako na to?

  1. Východisková pozícia je vzpriamený postoj s nohami na šírku ramien a rukami voľne spustenými popri tele.
  2. Spravte drep, ruky položte pred seba a váhu preneste na ruky.
  3. Nohami rýchlo švihnite vzad tak, že sa dostanete do pozície kliku. Dbajte na to, aby ste v tejto pozícii neprehýbali kríže a nepadal vám zadok príliš dole.
  4. Následne vráťte obe nohy späť k rukám, takže sa dostanete znova do drepu, poriadne sa odrazte a vyskočte čo najvyššie s vystretými nohami.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s