Cvicenie s vlastnou vahou

Posilňovanie s vlastnou váhou sa stáva čoraz viac základom rozličných cvičebných programov. Je to veľmi efektívna a jednoduchá metóda na odbúranie tuku, chudnutie, rozvíjanie sily a získanie skvelej fyzickej kondície. Cvičenie s vlastnou váhou je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Osobne toto cvičenie uprednostňujem, keďže je podľa mňa najbezpečnejšie a pre naše telo najprirodzenejšie. Aké sú jeho výhody?

  • nevykonávame izolované cviky ako pri cvičení na strojoch, ale zapájame viac svalov a kĺbov súčasne
  • robíme pohyby, ktoré sú pre naše telo prirodzené, čím sa eliminujú zranenia 
  • cvičenie zvyšuje silu svalových skupín potrebných pre každodenný život 
  • nezaťažuje kĺby, práve naopak zlepšuje flexibilitu svalov a kĺbov 
  • má pozitívny vplyv na výkonnosť srdca a pľúc 
  • zvyšuje bazálny metabolizmus, čím pomáha spaľovať tuky aj počas regenerácie 
  • nepotrebujeme žiadne náradie, takže je ideálne aj na cvičenie doma, či vonku

S vlastnou váhou sa dá robiť nekonečné množstvo cvikov a ich rozličné variácie. Môžeme robiť rehabilitačné cvičenia, posilňovacie cviky, aeróbne cvičenia, strečing, či intenzívny tréning. Dokážeme precvičiť celé telo. Či už sú to cviky na chrbát, cviky na nohy, cviky na brucho…väčšinou však precvičujeme viac svalových skupín naraz. Mnoho ľudí sa obáva toho, že cvičením iba s vlastnou váhou nedosiahnu požadované výsledky, opak je však pravdou. Naše telo nám poskytuje dostatok možností ako neustále posúvať svoje hranice a zlepšovať sa aj bez použitia akéhokoľvek náčinia. Hranice sa dajú posúvať takmer donekonečna. Náročnosť jednotlivých cvikov možno zvýšiť rozličnými spôsobmi. Okrem iného aj spomalením, zrýchlením alebo skrátením prestávky medzi sériami.

Príklady cvikov s vlastnou váhou:

CHCETE ZAČAŤ CVIČIŤ S VLASTNOU VÁHOU? PRIHLÁSTE SA NA TRÉNINGY METAFITU ALEBO DEEPWORKU, PRÍPADNE SI DOHODNITE INDIVIDUÁLNU LEKCIU.

Prihlasit sa

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s