Aj keď sme mysľou ešte stále na pláži, skúsme svoje telo prinútiť sa opäť hýbať!

Plaz

V období, keď chodíme do práce a deti do školy, skrátka máme pravidelný režim, je oveľa jednoduchšie vytvoriť si a dôsledne dodržiavať zdravé návyky. Čo ale robiť vtedy, keď vonku páli slnko, všetci slastne ležia pri vode, omámení letným sparnom popíjajú drinky a teplota ani cez noc neklesne pod dvadsať stupňov Celzia? Chce sa Vám behať či potiť krv v posilňovni? Asi skôr nie…
Počas leta má mnoho ľudí nepravidelný režim dňa a je omnoho náročnejšie prinútiť sa k cvičeniu a fyzickej aktivite. Nehovoriac o tom, že na dovolenke si chceme vždy dopriať viac a tak neuvažujeme nad tým, či osviežujúce Mojito obsahuje príliš veľa cukru a zmrzlinu, ktorá taktiež nepatrí práve k priateľom štíhlej línie si jednoducho neodoprieme.
Vráťme sa ale do reality. Už neležíme na pláži, nečítame knihu v tieni olivovníka. Sme späť v reálnom svete a je načase vrátiť sa do starých dobrých koľají.

Ako sa čo najrýchlejšie dostať po lete znova do formy? Skúste tieto tipy:

1. Začnime hneď
Čím dlhšie budeme otáľať, tým horšie to pôjde. Aby sa nám náhodou nestalo, že v dovolenkovom móde zotrváme až do Vianoc, treba začať čo najskôr. Oprášiť tenisky, nájsť založenú permanentku do fitka, spomenúť si na všetky zdravé recepty a od zajtra do toho! Alebo ešte lepšie, už dnes!

2. Zdravé raňajky
Zdravé raňajkyPrvý deň nášho nového začiatku za žiadnych okolností nesmieme vynechať raňajky. Samozrejme, myslíme tým zdravé raňajky. Ovsené vločky s mandľovým mliekom a ovocím, miešané vaječné bielka, či celozrnné pečivo so syrom a zeleninou nám dodajú dostatok energie na dopoludnie a zbavia nás nutkania siahnuť po nezdravom jedle.

3. Zásobme svoju kuchyňu len zdravými potravinami
„Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“ To platí aj pri jedle. Pokiaľ nemáme čipsy a čokoládu na očiach a na dosah, ľahšie odoláme pokušeniu. Poprosme preto aj ostatných členov domácnosti, aby takéto „dobroty“ radšej nenakupovali. V práci si nerobme zbytočné zásoby sladkostí. Vymeňme ich za orechy, alebo si každé ráno kúpme čerstvé ovocie.

4. Cvičenie si naplánujme
Po návrate ku každodenným povinnostiam sa ľahko môže stať, že si na cvičenie nenájdeme čas. Keď sme to však zvládli pred letom, musíme to zvládnuť aj teraz. Ako na to? Naplánujme si cvičenie na týždeň dopredu, aby sme mu mohli prispôsobiť aj ostatné aktivity. Zapíšme si ho do diára a nastavme pripomienku v telefóne.

ánovanie

5. Jedno hlavné jedlo vymeňme za šalát
Využime obdobie, kedy ešte môžeme na trhu nakupovať čerstvú zeleninu a pripravme si na obed alebo večeru šalát. Zmiešame surovú zeleninu s grilovaným kuracím mäsom, pridáme polovicu avokáda a 1/2 šálky fazule. Polejeme balsamicom, pokvapkáme citrónovou šťavou a zdravú pochúťku máme na stole.

6. Vyskúšajme niečo nové
Okrem aktivít, ktoré sme vykonávali doteraz, zaraďme do tréningového plánu aj novú činnosť, ktorá nám pomôže sa nakopnúť a tešiť sa z cvičenia. Výborný je napríklad intervalový tréning v intenzívnom tempe (napríklad Metafit), ktorý nám nezaberie veľa času, keďže trvá iba polhodinu, ale jeho výsledky sú vynikajúce. Dá sa navyše aplikovať pri behu, či bicyklovaní, alebo cvičiť v posilňovni.

AK CHCETE ZAČAŤ S CVIČENÍM, NEVÁHAJTE A PRIHLÁSTE SA NA SKUPINOVÉ TRÉNINGY, ALEBO SI DOHODNITE INDIVIDUÁLNU LEKCIU.

Rozvrh tréningov

Prihlasit sa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s