Benoit Lecomte

Či už ich k tomu viedla túžba šokovať, niečo si dokázať alebo získať peniaze na charitu, všetci na tomto zozname si zaslúžia rešpekt. Každý z týchto výkonov hraničí s extrémizmom a možno si poviete, že títo ľudia sú blázni. Mnohí z nás sa pravdepodobne nikdy ani len nepriblížia k tomu, čo dokázali. Keď nabudúce budete mať zajačie úmysly a budete premýšľať nad vynechaním tréningu, spomeňte si na jedného z týchto borcov.

1. 50 Ironmanov za 50 dní v 50 štátochJames Lawrence

James Lawrence, známy aj ako železný kovboj, je vytrvalostný športovec, ktorý v minulom roku absolvoval 50 krát súťaž Ironman. Znamená to, že každý deň po dobu 50 dní zaplával 3,86 km, prešiel 180,25 km na bicykli a zabehol 42,2 km. Každý deň v inom štáte. Jeho cieľom bolo zvýšiť povedomie o detskej obezite, a vyzbierané peniaze daroval organizácií Jamie Oliver Food Foundation. Zvládli by ste aspoň jeden takýto pretek?

2. 160 kilometrový beh vo veku 70 rokov

Prestavte si zabehnúť 160 kilometrov. Potom si predstavte, že ich zabehnete vo veku 70 rokov. Zdá sa vám to nemožné? Tak čítajte ďalej. 70-ročná Gunhild Swanson zabehla v júni 2015 The Western States Endurance Run s časom 29 hodín, 59 minút a 54 sekúnd. Stala sa tak prvou ženou vo veku 70 rokov, ktorá zdolala tento závod.

3. Prechádzka po lane ponad Niagarské vodopády

Niagarské vodopády

Nik Wallenda je americký akrobat, ktorý sa preslávil rôznymi akrobatickými kúskami. Okrem iného je to prvý človek, ktorý prešiel po lane natiahnutom priamo ponad Niagarské vodopády. Navyše bez akéhokoľvek zabezpečenia. Prekonal vietor aj hmlu a trvalo mu to 25 minút. Problémy s rovnováhou sú mu asi cudzie.

4. Plávanie cez Atlantický oceán

V roku 1998 sa francúzsky plavec Benoit Lecomte stal prvým človekom, ktorý preplával cez Atlantický oceán. Trvalo mu to 73 dní, pričom každý deň plával šesť až osem hodín v troj-štvor hodinových intervaloch. Vyštartoval z dedinky Hyannis v Massachusetts a skončil v bretónskej obci Quiberon. Počas takmer 6000 kilometrovej trasy ho sprevádzala plachetnica s elektromagnetickým polom, ktoré ho chránilo pred útokmi žralokov. Tento čin zasvätil svojmu otcovi, ktorý zomrel na rakovinu. Účelom celého podujatia bolo zvýšiť povedomie a získať finančné prostriedky na výskum rakoviny. Svoj rekord plánuje prekonať. Chce plávať z Tokya do San Francisca, čo predstavuje vzdialenosť 8000 kilometrov.

5. Najviac kľukov na jednej ruke

Paddy Doyle z Birminghamu je držiteľom viacerých rekordov zapísaných do Guinnessovej knihy rekordov. Právom mu patrí prezývka najzdatnejší muž planéty. Tento bývalý člen britskej armády je okrem iného schopný spraviť denne 4000 kľukov na jednej ruke. A teraz sa zamyslite. Koľko kľukov na jednej ruke spravíte?

Paddy Doyle

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s