Tabletky

Žijeme v dobe tabletiek? Často to vyzerá tak, že áno. Neexistuje snáď problém, na ktorý by sa v dnešnej dobe nenašla “zaručene účinná“ tabletka.

Lieky vytvárajú falošný pocit bezpečia a ľudia majú radi rýchle a jednoduché riešenia. A čo je jednoduchšie ako zapiť tabletku vodou a čakať na zázrak? Zázraky sa však sami od seba nedejú.

Neexistuje žiaden dokonalý liek, ktorý by nemal vedľajšie účinky, nehovoriac o tom, že mnohé z nich ešte ani nepoznáme. Lieky by preto mali byť až tým najposlednejším riešením, po ktorom siahame až v tom najnutnejšom prípade. Na prvom mieste by mala byť snaha o prevenciu, úprava jedálnička a životného štýlu. Vyvážená strava obsahujúca veľa ovocia a zeleniny, kvalitné živočíšne produkty a pravidelný pohyb mnohokrát pomôžu viac ako “nadrogovať“ sa chemikáliami. V niektorých prípadoch samozrejme zmena stravy a životného štýlu už nestačí a sme nútení siahnuť po liekoch. To, že držíme v ruke recept však ešte neznamená, že sa môžeme prestať starať o to ako sa stravujeme. Práve naopak! Výživa by mala ísť ruka v ruke s medikamentálnou liečbou.

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s