Čučoriedky

Sladké, výživné a veľmi chutné. Často sú označované ako “superfood”, majú nízky obsah kalórií a sú neuveriteľne zdravé. V lete ich nájdeme v každom stánku s ovocím alebo na ne môžeme natrafiť na prechádzke v lese. Reč je o modrofialových bobuľkách, ktoré sa dajú jesť s jogurtom, pridať do koláča, či rozmixovať do smoothie. Toto obľúbené ovocie má okrem skvelej chuti aj mnoho prínosov pre naše zdravie:

1. Má málo kalórií a menej cukru v porovnaní s ostatným ovocím.
2. Je bohaté na živiny – má vysoký obsah vlákniny, vitamínu C a vitamínu K.
3. Obsahuje najviac antioxidantov spomedzi všetkého ovocia a zeleniny. Antioxidanty nás chránia pred pôsobením voľných radikálov, ktoré môžu poškodiť bunkové štruktúry a prispievajú k starnutiu a rôznym ochoreniam ako je rakovina.
4. Znižuje krvný tlak a tým okrem iného chráni pred chorobami srdca.
5. Zlepšuje pamäť a mozgové funkcie.
6. Rovnako ako brusnice, aj čučoriedky obsahujú látky, ktoré chránia pred infekciou močových ciest.

Mrazené čučoriedkyKeďže teraz máme čučoriedok všade dosť, je dobré si spraviť aj zásoby na zimu. Najlepším spôsobom je mrazenie, ktoré uchováva viac vitamínov, hlavne ak mrazíme čerstvé ovocie hneď po zbere. Ďalšou výhodou je, že pri mrazení nemusíme pridávať cukor ako pri zaváraní.

Written by silviahadekova

Cvičeniu sa venujem už viac ako 10 rokov. Začínala som skupinovými cvičeniami – aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III. stupňa, CORE tréning, Cvičenie s tehotnými a po pôrode. Som certifikovaná inštruktorka cvičení DeepWork a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom, a intervalovým cvičeniam (HIIT). Moje tréningy, či už individuálne alebo skupinové sú zamerané predovšetkým na prácu s vlastnou váhou, keďže takéto cvičenie považujem za najprirodzenejšie a najbezpečnejšie. Okrem toho vediem aj hodiny Gravid tréningov, ktoré sú zamerané na tehotné ženy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s